לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תביעה לקביעת דרגת נכות מהמוסד לביטוח לאומי

נכות

העובד סיים את תאונת עבודה על פי המוסד לביטוח לאומי ועדיין נדרש לטיפול רפואי, שיקום, הבראה, סיוע צד ג' ועוד. אף אם חזר לעבודה, זכאי העובד להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות.

תביעה לקביעת דרגת נכות העובד יעמוד לבדיקות על ידי על הגורמים הרפואיים הרלבנטיים בהתאם לתחומי הנזק שלו.

"טופס" התביעה הינו "תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ולתשלום גמלת נכות מעבודה". לטופס של ביטוח לאומי לחצו כאן

תביעה לקביעת דרגת נכות מהמוסד לביטוח לאומי
תביעה לקביעת דרגת נכות מהמוסד לביטוח לאומי

התייחסות למסמך זה כ"טופס" למילוי פרטים בלבד, שגויה מיסודה מאחר וגם במסמך זה בוחנים באופן מהותי את ההגדרות איתן משתמש העובד בבקשותיו ואת ניסוח העובדות על ידו וכל מילה ואופן הצגתה בעלי חשיבות והשפעה על ניהול ההליך המשפטי, כאמור. העובד בחר שלהתייחס לטופס כ"טופס מילוי פרטים בלבד", הדבר עלול להשליך על ניהול ההליך המשפטי באופן שיהווה יתרון למי שיבקש לטעון כנגד טענות העובד. חרף העובדה כי גם במקרים אלו הצלחנו להוביל את הלקוחות להצלחות, עדין תיקון טעות קשה יותר ממניעתה מלכתחילה תוך בניית אסטרטגיה משפטית נכונה ומתאימה לכל מקרה. 

R.D.B  משרד עורכי דין
R.D.B משרד עורכי דין

ליווי משפטי עם עו"ד יחסוך זמן וטרחה מרובה

חשיבות התייצבות לדיונים בוועדות הרפואיות בליווי עו"ד, העובד שאינו בעל ניסיון ו/או כלים בעולם המשפט לא יודע לשים ליבו לאסטרטגיה משפטית. כשם שאדם לא ינתח את עצמו אלא יעשה זאת על ידי מומחה, כך ניהול ההליך המשפטי שיש בו בכדי להשליך על דרך המשך התנהלות חייו, נכון לבצעו באמצעות מומחה שיש בידו הניסיון הדרוש לקדם את המטרות של העובד וכן לפעול למיצוי את כלל זכויותיו.

לעיתים פעולות שננקטות על ידי העובד שלא בהתאם הוראות הדין והתקנות לדוג' אי המצאת תיעוד רפואי מספק או חלילה טעות בהמצאת תיעוד רפואי שאינו רלוונטי לתיק יש בו בכדי להוות בסיס להכרעה שאינה עולה בקנה אחד עם מטרתו של העובד.

תאונת עבודה

קייס סטאדי תאונת עבודה

למשל: לקוח של חברתנו שנפגע בתאונת עבודה וסבל משבר וריסוק ברגלו, היה זכאי להיבדק בתחום הראשי האורטופדי. אולם פנייתו של העובד לבד בטרם החל להיות מיוצג על ידי חברתנו הובילו את הצד השני להכיר רק בבעיה הרפואית האורטופדית תוך התעלמות כליל מהפגימות נוירולוגיות של אובדן תחושה ברגל, זרמים ונימול שבבדיקת ספציפית אותו הפנה המומחה מחברתנו עלה כי שקיימות בעיות רפואיות נוספות בתחומי מומחיות שונים וכאבים שונים כגון כאבים כרוניים, טיפול במרפאות כאב בשל אבחנה של CRPS ועוד. 

העובד בחר לייצג את עצמו והחל את ההליך לבדו, תוצאת התנהלותו היתה כזו שמנעה אבחון וטיפול של כלל הפציעות שלו וכתוצאה מכך אחוזי הנכות היו מופחתים וכך הפיצוי הכספי, אומנם לאחר שנכנס לליווי וייצוג משפטי על ידי המומחה בחברתנו, הפעולות הנמרצות של המומחה הובילו להקטנת הנזקים שיצר העובד בתיק והאחרון נהנה מפיצוי גבוה בעשרות מונים מזה שקיבל קודם קבלת הייצוג והליווי של חברתנו וכך גם הטיפולים הרפואיים שהובילו לשיפור ניכר בדרך חייו.

תביעה לקביעת דרגת נכות מהמוסד לביטוח לאומי עם R.D.B

חברתנו בעלת ניסיון ובקיאות רבה בכל הנוגע בתביעה לקביעת דרגת נכות מהמוסד לביטוח לאומי. אנו מעניקים ללקוחותינו ייעוץ אישי ומקצועי לצד ליווי משפטי שיסייע לכם לצלוח את כל ההליכים הנוגעים להגשת תביעות לכם או ליקיריכם.
חברתנו תכוון אתכם בצורה מדויקת ונעימה, תוך שמירה על שקיפות ותקשורת הדוקה לאורך הדרך. אנחנו נשאר לצידכם גם בהחלטות משפטיות חשובות. כי טובתכם חשובה לנו! צרו קשר כעת.

הבית שלך לעולם המשפט – חברת R.D.B עורכי דין גישור ונוטריון

*האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי*