לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קיום צוואה

קיום צוואה

לאחר מותו של אדם יש להגיש בקשה לקיום צו צוואה במידה והוא הותיר אחריו צוואה תקנית שתורה כיצד יחולק רכושו לאחר לכתו מן העולם. את הבקשה לצו קיום צוואה מגישים במשרדי הרשם לענייני ירושה על ידי יורשיו של המנוח
האם ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי? האם מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי? האמאר הבא תמצאו את כל התשובות לשאלות החשובות ביותר

קיום צוואה

מהי צוואה

צוואה הינה מסמך משפטי שכל אדם בגיר (מעל גיל 18) יכול ורשאי לערוך במידה והוא מעוניין לצוות כיצד ולמי ויחולק רכושו לאחר מותו. כדי לממש את הצוואה יש להגיש בקשה לקיום צו הצוואה לרשם לענייני ירושה באמצעות עורך דין צוואות, במידה והצוואה תקינה ובזמן הנקוב לא התגלו מתנגדים ניתן יהיה לממש את הצוואה על פי חוק ורכוש המנוח יעבוד לבעלות יורשיו החוקיים.

האם כל אדם רשאי להגיש בקשה לקיו צו הצוואה

את הקשה לקיום צו הצווה ניתן להגיש לרשם לענייני ירושה על ידי אחד או יותר מיורשיו של המנוח המוגדרים בצוואה.
אילו מסמכים נדרש לצרף בעת הגשת הבקשה לצו קיום הצוואה?
על מנת להגיש את הקשה לקיום צו הצוואה יש להגיש את המסמכים הבאים מלאים כהלכה:

  • מסמך הצוואה המקורי
  • תעודת הפטירה של המנוח

במידה ואחד או יותר מהיורשים אינם בין החיים יש לצרף את תעודת הפטירה שלהם.
באם החלטת להסתייע בשירותיו של עורך דין עליכם לדאוג לייפוי כוח ולצרף אותו לטופס הבקשה לקיום צו הצוואה חתום על ידיכם ועל ידי העורך דין.
יש לשלם את אגרת הבקשה לקיום הצוואה ופרסומה בעיתונות (עליכם לצרף את אישור התשלום, ניתן לעשות זאת בבנק הדואר או באופן מקוון)
במידה ואחד מהיורשים מחליט לוותר על חלקו בירושה תדרשו לצרף תצהיר הסתלקות של היורש מהירושה.

כיצד מתבצע הליך קיום צו הצוואה

בכדי הגיש את הבקשה לקיום צו הצוואה יש לעשות זאת ברשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח, במידה ותבחרו לעשות זאת בליווי עורך דין הבקשה תיעשה באופן מקוון.
לאחר הגשת כל המסמכים הנדרכים כהלכה, בהנחה שהבקשה תקינה המסמכים מולאו כשורה ולא חסר אף טופס, הבקשה תעבור לרשם לירושה ותתפרסם בעיתונות הרלוונטית. לאחר מכן הבקשה תעבור לבדיקתו של הרשם לענייני ירושה, זאת כדי לוודא כי אין צורך במסמכים נוספים, במידה והכל עובר בשלום ניתן יהיה לממש את הצוואה. בתום ההליכים הנדרשים ישלח צו דיגיטלי לכל המוסדות והארגונים הרלוונטיים כדי לאפשר להם להעביר את רכושו וממונו של המוריש לבעלות יורשיו.

לסיכום על קיום צוואה

בקשה לקיום הצוואה ניתן להגיש באופן עצמאי או בליווי צוואה אצל עורך דין שנכתבה במשרדו. במידה ואתם מעוניינים לייעל את ההליך, לחסוך בזמן כסף ואנרגיה ההמלצה היא לבחור עורך דין שילווה אתכם מתחילת ההליך ועד סופו. עורך דין לענייני ירושות וצוואות בקיא בכל הקשור לדיני צוואות וירושת, מיומן בהתנהלות בירוקרטית וקרוב לוודאי שיוכל לחסוך לכם את הזמן והמאמץ בתקופה רגישה שכזו.

מחפשים משרד עורכי דין אמין לענייני צוואות וירושת? משרדינו מתמחה בצוואות וירושת, עם ניסיון מוכח בשטח, כי מאות לקוחות מרוצים אינם טועים.

R.D.B משרד עורכי דין דומב-בקבקני, נוטריון וגישור

נשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך עד למימוש הצוואה בצורה הטובה והנוחה ביותר. אנו מתמחים בהגשת פניות לקיום צוואות, התנהלות מקצועית מול גופי הממשלה השונים. אם ברצונכם לייעל ולזרז את ההליך הגעתם למקום הנכון, אנו נסייע לכל אחד ואחת לצלוח את ההליכים הללו במהירות ויעילות.
תמצאו אצלינו את השירותים הבאים:

  • הגשת צו קיום צוואה
  • ייעוץ אישי ומקצועי לכל אורך הדרך
  • ייצוג משפטי מקצועי ואיכותי
  • שירות אמין ובטוח

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם