לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כמה זמן לוקח צו קיום צוואה

כמה זמן לוקח צו קיום צוואה

פרידות הן נחלת חיינו, אנו נפרדים בכל יום מעשות אנשים, אך כאשר קרוב משפחה הולך לעולמו לצד הכאב הרב יש לכבד את רצונו האחרון, במידה והמנוח הותיר אחריו צוואה שתורה כיצד יש לחלק ת רכושו בין יורשיו
על מנת לממש את צוות המנוח יש להגיש צו קיום צוואה במשרדי הרשם לענייני ירושה, תפקיד הרשם הוא להעניק לצוואה אישור אשר יעניק לה כוח משפטי שיש לפעול פיו. ניתן להגיש את הבקשה לקיום צו הצוואה על ידי היורשים הנכללים בצוואתו של הנפטר או אדם אחר הרואה את עצמו כקשור לצוואה.
האם מומלץ להגיש בקשה לקיום צו צוואה בליווי עורך דין? וכמה זמן זה לוקח? ריכזנו עבורכם את התשובות לשאלות החשובות ביותר.

כתיבת צוואה

האם כל אדם רשאי להגיש בקשה לקיום צו צוואה

בקשה לקיום צו צוואה יכולה להיות מוגשת על ידי יורשיו של המנוח או כל אדם אחר הרואה עצמו כנכלל בירושה. על מנת לקבל צו קיום צוואה יש לעשות זאת על ידי הגשת מסמכים בצורה מסודרת ונכונה במשרדי הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח.
מומלץ להגיש את הבקשה בליווי עורך דין ירושות וצוואות, אף על פי שניתן להגיש את הבקשה לקיום הצוואה באופן עצמאי לחלוטין. ליווי מקצועי לאורך ההליך יבטיח את הגשת המסמכים הנדרשים בצורה יסודית, ללא טעויות במילוי המסמכים והגשתם העלולות להוביל לדחיית קבלת הצו.
מטרת ליווי עורך הדין היא לזרז את ההליך ולקבל את צו קיום בהקדם האפשרי, צו זה מעניק תוקף משפטי לתוכן הצוואה שהמנוח הותיר טרם לכתו מן העולם.
חשוב להדגיש כי מטרת התהליך להוצאת צו קיום צוואה היא לקבל בסוף ההליך הנדרש את הצו, הצו מאשר את נוסח הצוואה שהותיר המנוח, כמו כן מתן הצו מקנה לצוואה תוקף של פסק דין.

צו קיום צוואה- כיצד מתבצע ההליך

צו קיום צוואה הינו הליך בירוקרטי לוקח מספק חודשים במצב סטנדרטי, כאשר יש מתנגדים לקיום צו הצוואה ההליך מתארך ועובר לטיפולם של בית המשפט לענייני משפחה.
בין תפקידיו של הרשם לענייני ירושה, נמצא גם פרסום הבקשה לקיום צו הצוואה בעיתונות, כך שבמידה וקיים אדם שרוצה להתנגד לקיום צו הצוואה ויש בידיו הוכחות המנמקות את דבריו.
במידה ולא הוגשה התנגדות לקיום צו הצוואה בזמן שהוקצה לכך מראש הבקשה תעבור מידיו של הרשם לענייני ירושה לידיו של האפוטרופוס הכללי על מנת לאשר את הבקשה המידה אין משהו חריג.
לאחר בחינת כל הממצאים ובחלוף הזמן שהוקצה להתנגדות קיום צו הצוואה, הרשם לענייני ירושה עתיד לאשר את קיום הצוואה ויחתום על הצו על מנת שזו להפוך למסמך משפטי מחייב.

כיצד ניתן להגיש את הבקשה לקיום צו צוואה

את הבקשה לקיום צו הצוואה ניתן להגיש באחת משתי הדרכים הבאות:
הגשת צו קיום צוואה באופן מקוון – ישנם מקרים בהם היורשים יכולים להגיש את הבקשה לקיום צו הצוואה בצורה מקוונת, במידה ואתם נעזרים בשירותיו של עורך דין צוואות, תוכלו להגיש ת הבקשה רק בצורה מקוונת. בדרך זו תוכלו לחסוך לעצמכם זמן רב וכסף.
במידה ולא צצו מתנגדים ולא נעשו טעויות אחרות העלולות לעכב את ההליך, קבלת צו קיום הצוואה תיארך כשלושה כחודשים לערך.

הגשת צו קיום צוואה בדרך המסורתית– על מנת לממש את צוואת המנו ולחלק את רכושו בין יורשיו יש לקבל צו קיום צוואה. כדי לקבל אותו יש להגיש את המסמכים הנדרשים למשרדי הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח ולהגיש את הבקשה בדואר או בלשכת הרשם לענייני ירושה בצרוף המסמכים הבאים מלאים נכונה:
תעודת פטירה של המנוח, מקור או העתק.

עותק של הצוואה

במידה ומי מהיורשים מוותר על חלקו בצוואה יש לצרף הצהרה המעידה על הסתלקותו מן הירושה.
קבלה המאשרת את תשלום האגרה ודמי הפרסום.
במידה ואתם מיוצגים על ידי עורך דין יש להציג ייפוי כוח.

האם מומלץ להגיש את הבקשה באופן עצמאי

ניתן להגיש את הקשה בצורה עצמאית, ניתן לעשות זאת בצורה מקוונת או על ידי הגעה עצמית למשרדי הרשם לענייני ירושה. אף על פי שניתן לעשות זאת לבד ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני צוואות מאחר וגם כאשר הכול הולך על מי מנוחות ההליך נ"ל לוקח זמן רב ובמידה וקרתה טעות היא עשויה לדחות ולהאריך את קבלת צו קיום הצוואה. מדובר בזמנים רגישים ויש להתחשב בכך. עורך דין לענייני ירושות וצוואות יוכל לחסוך לכם זמן וכסף בהגשת הבקשה לקיום הצוואה.
מחפשים ליווי מקצועי שיעניק לכם תמיכה ויצלח איתכם את הדרך?

R.D.B משרד עורכי דין דומב-בקבני, נוטריון וגישור

משרדינו מתמחה בדיני משפחה, צוואות וירושות. אנו מעניקים ליווי אישי לאורך הדרך על להשלמת היעדים

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר