לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין צוואות בפתח תקווה

עורך דין צוואות בפתח תקווה

דאגה ליום המחר היא נחלת חיינו, אנו עובדים קשה כדי להבטיח את עתיד יקירנו וילדינו. לכן, עריכת צוואה זאת פעולה חשובה לביצוע בימי חיינו. כך תוכלו להבטיח את המשך קיומו של מפעל חייכם לפי ראות עיניכם. עורך דין צוואות בפתח תקווה יוכל ללוות אתכם לאורך הדרך ולסייע לכם לערוך צוואה נהירה שתשקף את רצונכם החופשי
מדוע עריכת צוואה היא בין הפעולות המשפטיות החשובות וכיצד תוכלו לעשות זאת נכון? המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות

עורך דין צוואות

מה זאת צוואה

כאשר אדם מעוניין לפסוק מי ימנה מבין יורשיו וכיצד יחולק רכושו וממונו לאחר מותו עליו להעלות את רצונו על הכתב ולייצר מסמך משפטי בהתאם לתנאים שהחוק קבע, מסמך זה נקרא צוואה. עריכת צוואה בחיים זוהי זכות יסוד הניתנת לכל אדם, בכל זמן בתנאי שאינו קטין.

מה החשיבות בעריכת צוואה

לעריכת צוואה ישנה חשיבות מכרעת מאחר וזאת הדרך היחידה בה תוכלו להיות בטוחים כיצד יחולק מפעל חייכם, לדאוג לעתיד יקירכם, להביע רגשות ורצונות באופן שונה מן הרגיל. כל אדם בגיר (מעל גיל 18) רשאי לערוך צוואה וחלק בה את הירושה שלו בכל עת, ההנחה הרווחת היא שעריכת צוואה מבצעים לכשמגיעים לגיל זקנה. אך למעשה עריכת צוואה הדדית או רגילה נדרשת בכל מקרה בו אדם מעוניין להעביר את רכושו לאדם אחר לאחר מותו, בכל גיל. ניתן לערוך ולשנות את הצוואה בכל עת כל עוד המצווה נמצא בין החיים.

מהן הדרכים לעריכת צוואה

צוואה בכתב
צוואה בכתב, כשמה כן היה. לפי החוק עליה להיות כתובה בכתב ידו של המצווה בלבד, בצרוף התאריך בה נחתמה הצוואה וחתימתו של המצווה.
צוואה בפני עדים
על מנת שצוואה בפני עדים תהיה תקינה עליה להתקיים בנוכחות שני עדים שיאמתו את דבריו של המצווה. על המצווה להצהיר על רצונו, להודות כי הצוואה היא שלו ולחתום על הצוואה אל מול העדים.
צוואה בעל פה
צוואה זו קבילה רק במקרים בהם המצווה נמצא על מיטת חוליו, במצב רפואי לפני מוות, או מחשיב את עצמו כעומד למות. יש לערוך את הצוואה הזו בנוכחות שני עדים.
צוואה בפני רשות
על מנת לערוך את הצוואה הזו יש להתייצב אל מול שופט, רשם בית המשפט, נוטריון או מול הציג בית הדין הדתי. ניתן לערוך את הצוואה הזו בעל פה או בכתב ואישורה הסופי מתקבל על ידי אחד מהגורמים הנ"ל.

האם מומלץ להיעזר בעורך דין צוואות בפתח תקווה כדי לערוך צוואה

כל אדם רשאי ויכול לערוך צוואה באופן עצמאי, יש לעמוד בתנאים המוגדרים בחוק על מנת שהצוואה תהיה תקינה וקבילה. עריכת צוואה זאת פעולה חשובה ויש לעשותה בצורה מדויקת ובהתאם לחוק, זאת כדי הימנע ממצבים בהם חושפים את הצוואה וישנם טעויות או פגמים העלולים להוביל לביטול הצוואה, סכסוכים קשים ואף קרבות משפטיים.

כמה מילים לסיכום על עורך דין צוואות בפתח תקווה

לעריכת צוואה יש יתרונות רבים, בהם היכולת לדאוג לעתיד משפחתכם ויקיריכם ולממש את זכותכם הבסיסית והיא לבחור בעצמכם כיצד יחולק מפעל חייכם. אם עלתה בראשכם השאלה אם תוכלו לעשות זאת לבד, התשובה היא כן. אך ההמלצה היא להיעזר בעורך דין צוואות בפתח תקווה, עריכת צוואה זה עניין חשוב ורגיש ויש לעשותו בצורה מדויקת וברורה כדי שיוכלו לממש אותה באמצעות צו קיום יורשה וכדי להימנע ממחלוקות משפחתיות ומשפטיות העלולות לצוץ בעקבות ניסוח לא נכון או לא ברור.

R.D.B משרד עורכי דין דומב-בקבני, נוטריון וגישור

העבודה שלנו, השקט שלכם
משרדינו מתמחה בעריכת צוואות באמצעות עורך דין צוואות, אם אתם רוצים להבטיח את עתיד יקירכם בצורה המקצועית ביותר, נשמח ללוות אתכם לאורך הדרך ולערוך צוואה נהירה ומותאמת בדיוק לכם.
אנו דוגלים במתן שירות ברמה הגבוהה ביותר, כי ההצלחה שלכם זה השם שלנו.

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר