לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין ירושה בתל אביב

עורך דין ירושה

לאורך השנים אנחנו לומדים שאין לנו שליטה על המציאות. אנחנו גדלים, מתחתנים וצוברים רכוש שאותו נעביר לילדינו ביום מן הימים כשנעזוב את העולם.
כל אדם יפגוש את המוות בשלב כלשהו בחייו, בין אם מקרוב ובין אם מרחוק. לצד העצבות הגדולה המתלווה לאיבוד אדם הקרוב לליבנו, עולה הצורך לבדוק ולהסדיר את הדרך בה יחולק עיזבונו של הנפטר. בהעדר צוואה, הירושה תהיה על פי דין. מה זה אומר? המאמר הבא יספק לכם את המידע החשוב ביותר על ירושות ועל עורך דין ירושה בתל אביב

לאחר מותו של אדם מסוים עולה הצורך להגדיר מי הם יורשיו ואת אופן חלוק עיזבונו בין היורשים. ניתן לעשות זאת על ידי הצוואה בהימצא אחת כזו או מכוח דין. במקרים בהם המנוח לא הותיר אחריו צוואה שתפסוק כיצד יחולק רכושו מומלץ להיעזר בעורך דין ירושות בתל אביב להוצאת צו ירושה, חשיפת היורשים ואופן חלוקת הרכוש ביניהם.

עורך דין ירושה בתל אביב

מה זה ירושה

ירושה היא כל העיזבון השייך למנוח ביום מותו ונותר ליורשיו לאחר פטירתו. המונח עיזבון מתייחס לכלל רכושו של האדם, נכסיו וממונו. לאחר מותו כל רכושו וממונו יעבור לבעלותם של יורשיו החוקיים. בהיעדר צוואה חלוקת רכושו של המנוח תתבצע על פי החוק במדינת ישראל.

במידה והמנוח לא הותיר צוואה, כיצד ניתן להסדיר את הירושה

במקרים בהם המנוח לא הותיר צוואה, אופן חלוקת הירושה והגדרת היורשי החוקיים יתבצע פי דין, לפי שלוש מדרגות קרבה.
מדרגה ראשונה- בת זוגו של המנוח וילדיו.
מדרגה שניה – הוריו של המנוח וילדיהם, אחיו.
מדרגה שלישית – סביו וסבתו וילדיהם.

אחד מחוקי ירושה על פי דין פוסקים כי במידה וקיים יורש חוקי למדרגה ראשונה, אין מחשיבים את שאר המדרגות בחלוקת הירושה.

בקשה לקיום צו צוואה

צו ירושה עורך דין ירושה בתל אביב

צו ירושה מגישים כאשר המנוח לא הותיר אחריו צוואה שתסדיר את חלוקת רכושו ויורשיו. על מנת לחשוף את זהות היורשים החוקיים ואופן חלוקת הרכוש ביניהם יש להגיש מסמך משפטי הנקרא בקשה לצו ירושה. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, יש לגשת לאחד משני הגופים הבאים: משרדי הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח או לבית הדין הרבני.
במידה ולתחושתכם צו הירושה פגע בכם במידה כזאת או אחרת אתם רשאים לערער על צו הירושה באמצעות הגשת התנגדות בטווח הזמן הקבוע בחוק.
נקודה חשובה להבהרה- תפקיד צו הירושה להגדיר את זהות היורשים החוקיים ואופן חלוקת הרכוש באופן יחסי ביניהם, מקום מגוריו בעת מותו, איתור היורשים אלו הנושאים שכוחו המשפטי של צו הירושה חל עליהם. צו הירושה אינו דן בהיקף הירושה או בחובותיו של המוריש הנכללות בעיזבון וכו'.

מהי הדרך המומלצת להגיש צו ירושה עורך דין ירושה בתל אביב

במידה ואחד מבני משפחתיכם נפטר מבלי להותיר אחריו צוואה מומלץ להסתייע בעורך דין לענייני ירושה בתל אביב המתמחה בתחום החל מתחילת ההליכים ועד לסופם. זאת כדי להבטיח את סידור ענייני הירושה ואת מס הירושה בהקדם האפשרי תוך הימנעות בקונפליקטים משפחתיים ומשפטיים. הליך הוצאת צו ירושה הינו מורכב, יש להכיר את הרשויות השונות כדי להתנהל מולן נכונה, להגיש מסמכים ולצרף אישורים ועדויות שיסייעו לשופטים לקבל את ההחלטה הנכונה בדבר חלוקת העיזבון והגדרת היורשים. בקיאותו של עורך דין לענייני ירושה בתל אביב בדיני משפחה והיכרותו את מערכת המשפט יכולה להיות הגורם שיקל עליכם את ההליך הזה ויחסכו לכם מפח נפש זמן וכסף.

הגעתם לצומת דרכים בה אתם מתלבטים לאן לפנות? אנחנו כאן לצידכם

R.D.B משרד עורכי דין ונוטריון עורכי דין צוואות, דומב-בקבקני ישמח ללוות אתכם בהליך הרגיש הזה. עם הידע והמקצועיות שלנו אתם תצעדו בדרך בטוחה.
משרדינו מתמחה בדיני משפחה, אצלינו תקבלו ייעוץ וייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר החל המפגישה הראשונה ועד להסדרת הירושה בצורה המיטבה ביותר עבורכם.

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר