לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחלה בתקופה שלאחר אירוע תאונת העבודה

ימי מחלה

הוכרה התאונה כתאונת דרכים ובעקבות התאונה נדרשה חופשת מחלה להתמודדות עם נזקי ותוצאות התאונה, בין אם מדובר בחופשת מחלה קצרה ובין אם מדובר בחופשת מחלה ארוכה, הרי שכל השלב הרפואי במסגרתו נדרש העובד לבחינת התוצאות הרפואיות של תאונת העבודה, בירור רפואי לעניין הגבלה, צורך בהשגחה או סיוע על ידי צד ג', טיפול, הבראה ושיקום, הרי שיש לנקוט בהליך נוסף.

לאחר השלמת הכרה בתאונה כתאונת עבודה, מתנהל ההליך לתביעת דמי פגיעה עבור אותם ימי מחלה. 

ההליך מול המוסד לביטוח לאומי מורכב מחלק משפטי וחלק רפואי, מכאן שבניית אסטרטגיה משפטית נכונה מהותית ובעלת השפעה בלתי הפיכה על תוצאות ההליך, כבר משלב קבלת הטיפול הרפואי הנדרש.

איך מתנהל ההליך מול ביטוח לאומי?

"הטופס" לו נדרש העובד הינו " תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה

תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה
תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה

התייחסות למסמך זה כ"טופס" למילוי פרטים בלבד, שגוי מיסודי מאחר וגם "טופס" זה   בו מפורטות עובדות שיש בהן בכדי להשפיע על כל ניהול ההליך המשפטי, כאמור. ככל וחלילה העובדות לא מנוסחות, מדויקות וממוקדות, הדבר עלול להשליך על ניהול ההליך המשפטי. חרף העובדה כי גם במקרים אלו הצלחנו להוביל את הלקוחות להצלחות, עדין תיקון טעות קשה יותר ממניעתה מלכתחילה תוך בניית אסטרטגיה משפטית נכונה ומתאימה לכל מקרה. 

בשלב התביעה לדמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה ניתן לבחור בין תאונת עבודה לבין מחלת מקצוע (על ההבדל בין תאונת עבודה לבין מחלת מקצוע במאמר נפרד).

ביטוח לאומי
ביטוח לאומי

מי משלם עבור ימי המחלה בתקופה זו?

אפשרות ראשונה:

באמצעות תביעה לדמי פגיעה פונים למוסד לביטוח לאומי אשר משלם לעובד עבור תקופת אי הכושר לעבוד עד ל91 ימים (3 חודשים) וזאת על מנת שלא להשתמש במכסת הימים הצבורים לעובד במסגרת ימי המחלה אצל מעסיקו.

מהמוסד לביטוח הלאומי יקבל העובד 75% משכרו הרבע שנתי (הנוסחה הינה ממוצע של 3 חודשי עבודה של העובד וזה השכר הקובע לחישוב זכויותיו כתוצאה מתאונת העבודה).

אפשרות שניה:

המעסיק ימשיך לשלם לעובד את שכרו והמוסד לביטוח לאומי ידאג לשלם למעסיק עבור תקופה זו. במקרה זה העובד מקבל את שכרו המלא.

עורכת דין ריקי בקבני

זקוקים לייעוץ משפטי?

מתקשים בהגשת המסמך? זקוקים לייעוץ משפטי מקיף? חברת R.D.B עורכי דין, גישור ונוטריון פועל, בתחום המשפט ומעניקה שירותים משפטיים להליכים המתנהלים הן מחוץ לכותלי בית המשפט והן בתוכו. לכל שאלה אנו זמינים עבורכם.