לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה מוגדר תאונת עבודה במוסד לביטוח לאומי?

תאונת עבודה

תאונות עבודה הגדרה הטומנת בחובה את כל אירועי התאונה אשר נגרמים במהלך העבודה, אין רלוונטיות לגורם לקרות התאונה והנזק / קיומו של מפגע / מחדל של העובד בביצוע עבודתו / מעידה כתוצאה מטעות אנוש או מהלך טבעי של הדברים.

כל אירוע שנגרם מעצם העובדה שהתרחש במהלך העובדה.

וכן, תאונות דרך אשר נגרמות תוך כדי העבודה בדרך לעבודה ובדרך חזרה מהעבודה.

תאונות דרך עבודה

יציאת עובד לפגישות מחוץ למשרד / הגעתו למקום עבודתו הקבוע, ככל ומדובר במהלך יום עבודתו ופעולות אלו נדרשו לצורך ביצוע עבודתו, הרי שגם כאן מדובר בתאונת עבודה.

עובד מכוסה מרגע שיצא מסף דלת ביתו לכיוון העבודה ועד לחזרתו הביתה, לרבות תאונות דרכים בדרך לעבודה / חזרה הביתה.

תלמדו מלקוחותינו ותקדמו בחינת מיצוי זכויותיכם לדוג' "האם עצרנו במהלך הנסיעה הביתה בסופרמרקט או אצל הרופא, ואז המשכנו בדרכם לכיוון הבית וקרתה התאונה- מקרה כזה?" לא יוגדר תאונת עבודה.

ישנה חשיבות מכרעת לנסיעה ישירה מהבית לעבודה או מהעבודה לבית, אין עצירות בדרך, לסופר, לגן של הילדים, לאיסוף דואר או כל פעולה אחרת שאיננה קשורה באופן ישיר לעבודה.

נדרש פירוט מסלול הנסיעה של העובד ביום אירוע התאונה, לבחינת המסלול הישיר מביתו לעבודה / לביתו, כדי לבחון אם יש נתק במהלך הנסיעה אשר חורג ממטרת הנסיעה לעבודה / הביתה.

תאונת עבודה

איך לפעול מול הגורמים הרלוונטיים?

במקרה של תאונות דרכים – עבודה, אנחנו פועלים בתחום המשפטי מול המוסד לביטוח לאומי וכנגד חברת הביטוח המבטחת הרכב בביטוח חובה בגין נזקי הגוף שנגרמו כתוצאה מהתאונה ( ראה.י מאמר "תאונות דרכים").

במרבית המקרים, צד שני ינסה להימנע מהגדרת התאונה כתאונת עבודה ואנחנו נעשה שימוש בכל הכלים המשפטיים שלנו בכדי להכיר בתאונה כתאונת עבודה, כל תאונה שנגרמה באופן ישיר לטובת ביצוע העבודה / הגעה לעבודה בדרך.

בימים אלו אנו עדים לעליה חדה של מקרי תאונות במהלכן עובדים נפצעים (ואף מקרי מוות) בשל מחדלים מצד המעסיקים שמנהיגים שיטות עבודה מסוכנות ו/או לא דואגים לציוד לשם בטיחות העובדים, עבודה בגובה שלא על פי הנהלים והעסקת עובדים ללא הכשרה מקצועית מתאימה.

גם אירועי תאונות הנגרמים כתוצאה מטעות אנוש מוגדרים כתאונות עבודה לאחר קבלת הכלים, הליווי והייעוץ המשפטי על ידי המומחים בחברתנו.

כאשר מדובר בתאונה שנגרמה בשל מחדלים של המעסיק בניהול, הפעלת שיטות עבודה פסולות ו/או לא בטיחותיות ו/או עבודה שלא על פי התקן, בשל אי אספקת ציוד מתאים או ציוד תקול – במקרים אלו אנו ממצים את זכויות הלקוחות שלנו גם בהגשת תביעה כנגד המעסיק אשר במרבית המקרים מבוטח בפוליסת חבות מעבידים ( ראה.י מאמר "תביעות חבות מעבידים").

עו"ד ריקי בקבני
עו"ד ריקי בקבני

זקוקים לייעוץ משפטי?

מתקשים בהגשת המסמך? זקוקים לייעוץ משפטי מקיף? חברת R.D.B עורכי דין, גישור ונוטריון פועל, בתחום המשפט ומעניקה שירותים משפטיים להליכים המתנהלים הן מחוץ לכותלי בית המשפט והן בתוכו. לכל שאלה אנו זמינים עבורכם.