לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בדיקת צו ירושה 

בדיקת צו ירושה

לאחר מותו של אדם, רכושו עתיד להתחלק בין יורשיו. במידה והמנוח לא הותיר אחריו צוואה חוקית שתשקף את רצונו, על אחד מיורשיו להגיש בקשה לבדיקת צו ירושה לרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח. צו הירושה יכריז אודות יורשיו החוקיים של המנוח ואופן חלוקת הרכוש ביניהם 

מדוע וכיצד מגישים בקשה לצו ירושה, והאם תזדקקו לעורך דין? המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות 

בדיקת צו ירושה – מה היא ובאילו מקרים נצטרך אותה?

במדינת ישראל אדם יכול להוריש את רכושו לאדם אחר לאחר מותו באחת משתי הדרכים הבאות:

  • ירושה על פי צוואה – ירושה זו יכולה להתקיים אך ורק במידה והמנוח ערך צוואה תקנית לפני מותו באחת מהדרכים המוגדרות בחוק. זוהי הדרך המומלצת ביותר להוריש רכוש, כך ניתן לכבד את רצונו של המנוח ולמנוע עימותים משפחתיים.  
  • ירושה על פי דין – מדינת ישראל קבעה כי במידה והמנוח לא הותיר אחריו צוואה חוקית, הירושה תתבצע לפי חוק הירושה. הליך זה מתבצע תחת שיפוטו של הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח. הוא למעשה יקבע את זהות היורשים  ואופן חלוקת הירושה ביניהם. עם זאת חוק הירושה אינו דן בגובה הירושה. עוד בנושא ירושה על פי דין

בדיקת צו ירושה הינה הכרחית עבור יורשים אשר מעוניינים להוציא צו ירושה עבור יקיריהם שהלכו לעולמם. כך, במידה ומנוח לא הותיר צוואה ניתן לקבל את אופן חלוקת העיזבון בצורה מסודרת וחוקית. 

כיצד ניתן להגיש את צו הירושה?

את בדיקת צו הירושה ניתן להגיש באופן מקוון, באמצעות המחשב, דרך אתר האינטרנט של הרשם לענייני הירושה, או באופן ידני באחת מלשכות הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח.

יש לצרף את רשימת המסמכים הדרושים, מלאים נכונה. בצרוף תעודת הפטירה של המנוח, תעודות הזהות של המנוח והיורשים. כמו כן יש לצרף עותק תשלום אגרת בדיקת צו ירושה. שימו לב! החסרת מסמכים, או טעות כתיב עלולה להוביל לדחייה או עיכוב קבלת צו הירושה.

בדיקת צו ירושה – האם ניתן לעשות זאת לבד?

את בדיקת צו הירושה ניתן להגיש באופן עצמאי או בסיוע של עורך דין לענייני ירושה. היתרון הגדול בליוויו של עורך דין המתמחה בתחום הירושה היא חיסכון עצום בזמן, כסף ומפח נפש. עורך דין ירושה יצלח עבורכם את ההליך במהירות ומיומנות מה שלבד עלול לקחת לכם זמן רב והמון משאבים. 

כמה מילים לסיכום:

לאחר לכתו של אדם מן העולם, יש לבדוק האם הוא הותיר אחריו צוואה חוקית. בהיעדר צוואה, רכושו של המנוח יחולק בין יורשיו לפי דיני הירושה, בתחום שיפוטו של הרשם לענייני ירושה. בכדי לקבל את צו הירושה, על אחד מיורשיו של המנוח/עורך דין להגיש בקשה לבדיקת צו ירושה. 

R.D.B LAW FIRM – הבית שלך לעולם המשפט 

חברתנו בעלת וותק רב, מעל 15 שנה בתחום הצוואות והירושות אנו מעניקים ייעוץ וייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר ומלווים כל אחד אחת מהצעד הראשון ועד להשלמת המטרה במסירות רבה. 

צרו קשר לקבלת ייעוץ ונשמח לסייע גם לכם לעבור את הדרך בקלות ובמהירות

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר