לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בקשת צו ירושה

בקשת צו ירושה

כאשר אדם נפטר מן העולם, עולה הצורך לברר האם הוא הותיר אחריו צוואה שתורה כיצד ולמי יש לחלק את עיזבונו עלי אדמות. בהיעדר צוואה תקנית, חוק הירושה מסדיר את זהות היורשים ואופן חלוקת הירושה ביניהם על פי קריטריונים המוגדים בחוק. על מנת לגלות את הפרטים אודות היורשים החוקיים ואופן חלוקת הרכוש ביניהם יש להגיש בקשה לצו ירושה במשרדי הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של המנוח

כיצד מגישים בקשת צו ירושה? האם יש צורך עורך דין לשם כך? על כל זאת ועוד נענה במאמר הבא

כאמור לעיל, במקרים בהם אדם הולך לעולמו מבלי להותיר אחריו צוואה שתסדיר את אופן חלוקת עיזבונו, חוק הירושה יכנס לתמונה ויעשה זאת במקומו, הוא ייקבע את זהות היורשים ויחלק את העיזבון ביניהם על פי מדרגות קרבה הקבועות בחוק.

בכדי לחשוף את זו היורשים ואופן חלוקת הירושה, יש להגיש בקשת צו ירושה בלשכת הרשם לענייני ירושה בצרוף המסמכים הדרושים ותשלומי אגרה שונים. צו הירושה המתקבל בסוף ההליך היו מסמך משפטי לכל דבר ועניין.

כיצד מגישים בקשה לצו ירושה?

את בקשת צו הירושה יכולים להגיש, יורשיו של המנוח או בעלי עניין אחרים בירושה כמו נושים של חובות. ניתן להגיש את בקשת צו הירושה באופן ידני במשרדי הרשם לענייני ירושה או באופן מקוון, באתר האינטרנט של רשם הירושה. ההליך דומה מאד בשני המוקדים.

חשוב לציין כי במידה ויורשיו של המנוח הם אחים, דודים או בני דודים, בקשת צו הירושה תתבצע באופן ידני בלבד!

עורך דין לענייני ירושה

בקשת צו ירושה – כך תעשו זאת נכונה

בקשת צו ירושה באופן מקוון

  • יש למלא את פרטיו האישיים של הנפטר, כמו כן יש לצרף את פרטיו המלאים של מבקש הבקשה ושאר היורשים.
  • נדרש לצרף העתקים של המסמכים הבאים: תעודת פטירה של המנוח, במידה ויורשים נוספים נפטרו יש לצרף א תעודת הפטירה שלהם גם כן. במידה והמוריש החזיק בבעלתו רכב יש לצרף את רישיון הרכב.
  • במקרים בהם אחד או יותר מהיורשים מעוניין לוותר על חלקו בעיזבון מסיבותיו שלו על מבקש הבקשה לצרף הצהרה חתומה בנוכחות עורך דין, בה היורש מכריז כי הוא מעוניין לוותר על חלקו בעיזבון ולהסתלק מהירושה.
  • מבקש בקשת צו הירושה נדרש לציין על גבי הטופס כי הוא יידע את כלל היורשים בדבר הגשת הבקשה לצו הירושה.
  • את הבקשה יש להגיש במספר עותקים חתומים, ולאחר שעורך דין חתם על הטופס ואימת את זהות החותם.
  • בתום עריכת כל המסמכים הנדרשים והחתימות, יש לשלם אגרת בקשת צו הירושה ובנוסף אגרת פרסום בעיתונות היומית. יש לצרף את אסמכתת התשלום. 

בקשת צו ירושה באופן ידני 

כאמור, הגשת הבקשה באופן מתנהלת באותה הדרך, עם כמה תוספות קטנות:

  • יש להגיש את הבקשה הידנית ב- 4 עותקים, מקור אחד וארבעה עותקים. 
  • את הבקשה מגישים בלשכת הרשם לענייני ירושה במחוז מגוריו של הנפטר.

לסיכום: כל אחד ואחת יכולים להגיש בקשה לצו ירושה. אין זה דבר מסובך אך יש לעשותו בצורה מדויקת בכדי להימנע מעיכובים והתנגדויות מיותרות. 

R.D.B LAW FIRM – הבית שלך לעולם המשפט 

הניסיון והוותק הרב שרכשנו מסייעים ללקוחות רבים להשיג את מבוקשם במאמץ מינימלי! נשמח לסייע גם לכם בייעוץ וליווי משפטי, עריכת צוואות. הגשת צווי ירושה וצוואה. גישור במקרים של מחלוקות משפחתיות ועוד.

מוזמנים ליצור קשר לקבלת ייעוץ וליווי אישי 

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים בנושאי צו ירושה

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר