לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ייפוי כוח לאדם פרטי

ייפוי כוח לאדם פרטי

המונח ייפוי כוח לאדם פרטי נועד בכדי לאפשר לכל אדם לשלוח אדם אחר לבצע פעולות שונות אל מול צד שלישי. כך לדוגמה, אם אדם נמצא בחו"ל הוא יכול להעניק לאדם אחר את הסמכות לפעול בשמו לקבל מידע, שירותים שונים ואף לבצע פעולות משפטיות שונות

ניתן לערוך ייפוי כוח באופן חד פעמי עבור נושא ספציפי, כמו העברת בעלות על רכב. ישנם ייפוי כוח קבועים ומיוחדים שנועדו לביצוע פעולות מורכבות יותר כמו, ביצוע עסקת נדל"ן, במקרה כזה ייפוי הכוח יחייב חתימת נוטריון, מפאת כוחו הרב וההשלכות הרות הגורל שהוא נושא בחובו

אילו ייפויי כוח ניתן לערוך, כיצד עושים זאת ולמי הם מתאימים? המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות 

ייפוי כוח לאדם פרטי הינה הפעולה המשפטית השכיחה ביותר, בין אם מדובר באיש עסקים המעוניין להסמיך את יד ימינו לפעול בשמו, הורים המבקשים מילדים לסייע להם לבצע פעולות שונות, או אולי חברים שעוזרים זה לזה. עריכת ייפוי כוח זאת הדרך האולטימטיבית להעניק לאדם שני סמכות לפעול מול גורם שלישי, כל זאת תוך שמירה על זכויותיו של מייפה הכוח, הגדרת תוקפו של המסמך ואף סמכויותיו של מיופה הכוח.  

אילו סוגים של ייפויי כוח ניתן לערוך ומה המשמעות שלהם?

  • ייפוי כוח לאדם פרטי בנושא מסוים 

ובכן, ישנו ייפוי כוח לאדם פרטי הניתן לגבי נושא נקודתי בלבד, זהו ייפוי כוח מיוחד. ותחום סמכותו של מיופה הכוח יוגבל למסגרת הפעולות הנוגעות לאותו נושא בלבד. לדוגמה, עבור העברת בעלות על רכב. תוקפו של ייפוי כוח כללי זה יפוג מייד עם השלמת המשימה לשמה הוא נועד. 

  • ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מהווה אלטרנטיבה מצוינת למינוי אפוטרופוס. ניתן לערוך את ייפוי הכוח הזה מבעוד מועד והוא נועד לענות על צרכים שונים במסמך אחד. מיופה הכוח רשאי לפעול עבור מייפה הכוח בנושאים רכוש, כל הנושא הרפואיים והאישיים. ניתן להגדיר בתוכו איזה טיפול רפואי מייפה הכוח מעוניין לקבל אם בכלל למקרי חירום. קראו עוד

  • ייפוי כוח בלתי חוזר

זהו ייפוי הכוח שיש לבחון היטב את כל צדדיו לפני חתימת המעורבים בו. ייפוי כוח זה מאפשר למיופה הכוח לבצע פעולות בעלות השלכות הרות גורל שאינן ניתנות לביטול בדיעבד. במרבית המקרים ייפוי כוח זה משמש לביצוע עסקאות נדל"ן שונות. מפאת כוחו הרב, הוא מחייב את נוכחותו וחתימתו של נוטריון בכדי וודא כי כל הצדדים פועלים בצלילות ובהבנה מלאה של השלכותיו. ייפוי כוח בלתי חוזר אינו ניתן לביטול ואינו מוגבל בזמן בשונה משאר ייפויי הכוח שתוקפם פג לאחר 10 שנים לכל היותר או עם פטירתם של אחד מהצדדים.

כמה מילים לסיכום, ייפוי כוח לאדם פרטי מאפשר לאדם להסמיך אדם שני על מנת לבצע פעולות שונות עבורו מול צד שלישי. כיום, ניתן לערוך ייפוי כוח בנושאים שונים ובעלי השלכות משפטיות שונות. מומלץ להיוועץ עם עורך דין נוטריון טרם עריכת ייפוי כוח.   

R.D.B חברת  עורכי דין, גישור ונטריון

חברתנו בעלת הסכמה לעריכת כל סוגי ייפוי כוח. אנו מקפידים על מתן שירות אישי ואיכותי, תוך עריכה מדויקת ונהירה השומרת על ביטחונם וזכויותיהם של כלל לקוחותינו.

לקבלת ייעוץ אישי מוזמנים להתקשר אלינו

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר