לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ייפוי כוח רפואי 

ייפוי כוח רפואי אצל עו"ד

כל אדם מחזיק במערכת חוקים ודעות, אשר גדלה ומתפתחת אתו לאורך חייו ואינדיווידואלית לו. סביר להניח שכל אדם ירצה שיכבדו את העקרונות שלו, בייחוד כשמדובר בגופו ובריאותו

עריכת ייפוי כוח רפואי היא הדרך היחידה באמצעותה כל אחד ואחת יכולים לבחור אדם שינהל את עניינם הרפואי, זאת במידה והם לא יוכלו לעשות זאת עבור עצמם 

כך ניתן להבטיח כי הדרך בה האדם יטופל מבחינה רפואית תהלום את רצונו ורעיונותיו. כיצד ניתן לערוך ייפוי כוח ומי יכול להתמנות לתפקיד? המאמר הבא יענה לכם על השאלות החשובות ביותר

ייפוי כוח רפואי –  מה זה ומה עושים עם זה?

לשמחתנו ותודות לשירותי הרפואה המתקדמים, תוחלת ואיכות החיים עולה ומשתפרת משנה לשנה. אך יחד עם זאת, החיים עשויים להיות בלתי צפויים ולמרבה הצער ישנם לא מעט מקרים בהם אדם חולה, או שבריאותו נפגעת כתוצאה מתאונות שונות וכתוצאה מכך הוא מאבד את היכולת לדאוג ולקבל החלטות רפואיות עבור עצמו.   

ייפוי כוח רפואי נערך בזמן שדעתו ובריאותו של האדם איתנה וצלולה. כך הוא יכול למנות מיופה כוח שיקבל את ההחלטות עבורו בעת צרה, וכיצד הוא מעוניין לקבל את הטיפול הרפואי שלו. כך כל אדם יכול להיות סמוך ובטוח כי רצונו יכובד גם בזמן שהוא לא יוכל להביע את דעתו.

ייפוי כוח לאדם פרטי

כיצד עורכים ייפוי כוח רפואי?

ייפוי כוח רפואי הוא למעשה אלטרנטיבה מופלאה למינוי אפוטרופוס בזמנים בהם אדם מאבד את היכולת לדאוג לענייניו הרפואיים. בעוד אפוטרופוס פוגע בחופש בחירתו של האדם, ייפוי כוח רפואי עושה את ההיפך, הוא מעניק את החופש לבחור מבעוד מועד את הטיפול הרפואי המתאים. 

את ייפוי הכוח עורכים באמצעות מסמכך ייעודי אותו ניתן לערוך ולבצע במשרד עורכי דין המוכשרים לעריכת ייפוי כוח רפואי. בעת הכנת המסמך כל אדם רשאי לבחור את מיופה הכוח שלו, וכן את אופן ניהול ענייניו הרפואיים, איזה טיפולים הוא מוכן לקבל או לא לקבל. 

מי יכול להיכנס לתפקיד מיופה כוח רפואי?

מייפה הכוח יכול לבחור לתפקיד אדם אחד או יותר. אותו אדם יכול להיות קרוב משפחה, חבר או כל אדם אחר שמייפה הכוח מחליט לבחור. מומלץ לבחור אדם זה בקפידה מאחר והוא יהיה הקול של מייפה הכוח בזמנים הקשים ביותר.

ייפוי הכוח הרפואי ייכנס לתוקף ברגע שמייפה הכוח מאבד את צלילות דעתו וכשירותו המשפטית. 

חשוב לציין! כי כל זמן שמייפה הכוח כשיר מבחינה משפטית, הוא רשאי לשנות או לבטל את ייפוי הכוח הרפואי.

כמה מילים לסיכום, ייפוי כוח רפואי הינה הדרך האולטימטיבית בה אדם יכול להיות אחראי ולבחור את הדרך בה יטפלו בו גם בזמן שהוא אינו בצלילות הדעת. מומלץ לערוך את ההסכם עם עורך דין המיומן בעריכת הסכמים מסוג זה.

R.D.B  חברת עורכי דין גישור ונוטריון 

חברתנו בעלת הסמכה ייעודית לעריכת הסכמי ייפויי כוח רפואיים, אנו מעניקים לכל אדם יחס אישי המותאם לאידיאולוגיה שלו, אם ברצונכם לערוך הסכם שישקף את השקפת עולמכם בצורה מדויקת ונהירה, נשמח ללוות אתכם צעד אחר צעד.

התקשרו או השאירו פרטים לייעוץ ראשוני 

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

קראו גם את המאמרים הבאים:

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר