לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ייפוי כוח בלתי חוזר

ייפוי כוח בלתי חוזר

חתימה על ייפוי כוח הינה בין ההליכים המשפטיים הנפוצים ביותר, מטרתה לאפשר למיופה הכוח לבצע פעולות שונות באופן חוקי עבור מייפה הכוח. אך בשונה מייפוי כוח רגיל, מטרת ייפוי כוח בלתי חוזר היא להגן על זכויותיה של הצלע השלישית ואינו ניתן לביטול
כיצד מתנהל הליך ייפוי כוח המוגדר בלתי חוזר והאם תזדקקו לעורך דין? המאמר הבא יספק לכם את כל התשובות

ייפוי כוח בלתי חוזר

ייפוי כוח רגיל

ייפוי כוח רגיל זה מסמך משפטי שמטרתו להגן על זכויותיו של אדם שבבעלותו נכסים אשר נמצאים תחת ניהולו ואחריותו של אדם אחר וזנה שונה מאפוטרופוס. במידה ובמהלך הדרך המשותפת מייפה הכוח חש כי זכויותיו אינם נשמרים כמסוכם, הוא רשאי לבטל את תוקפו המשפטי של ייפוי הכוח המתמשך.
ייפוי כוח מגדיר את היקף סמכויותיו של מיופה הכוח לפעול בשמו של מייפה הכוח. זהו מסמך המעניק למחזיקים בו אחריות וכוח רב לבצע פעולות שונות ויש להתייחס לכל שלביו בתשומת לב ומקצועיות. לכן במקרים רבים הליך ייפוי הכוח מלווה בנוטריון המדריך את מייפה הכוח ומנחה אותו לנסח מסמך נהיר מפורט ומדויק.
ניסוח נכון של ייפוי כוח יכול למנוע אי הבנות שעשויות להוביל למחלוקות משפטיות. כך למעשה תוכלו להעניק למיופה הכוח את הסמכויות הנכונות ותמנעו נזק עתידי.

ייפוי כוח בלתי חוזר

ייפוי כוח זה נועד למקרים בהם עולה הצורך להגן על זכויותיו של צד שלישי בכל הקשור לחשבונות בנק, נכסים או רכוש.
ייפוי כוח בלתי חוזר, כשמו כן הוא. בלתי ניתן לביטול או השבה לאחור. כל זמן שתנאי ההסכם עליו חתמו כל הדדים נשמרים, תוקפו של ייפוי הכוח הבלתי חוזר ממשיך כסדרו. זאת בניגוד לייפוי כוח רגיל הניתן לביטול לפי ראות עיניו של מייפה הכוח.

חתימה על ייפוי כוח בלתי חוזר מעניקה לו תוקף מוחלט שאינו בר שינוי או ביטול, מסמך זה בעל חשיבות מכרעת, נדרש לגלות בקיאות והבנה רבה במתן הסמכויות תוך הצבת תנאים וגבולות ברורים. לדוגמה, מיופה הכוח רשאי לרכוש נכסים מסוימים על פי שיקול דעתו אך אינו רשאי למכור אותם על דעת עצמו. מאחר וייפוי הכוח מעניק טווח פעולה רחב ומשמעותי למיופה הכוח, יש לבצעו בשעת צורך אמיתית ואל מול אדם שאתם נותנים בו את אמונכם, כך תבטיחו את זכויותיו של הצד השלישי כמו למשל קונה פוטנציאלי לנכס.

כאשר מדובר בעסקאות נדל"ן, במרבית המקרים ההסכם יחתם בין מוסד רשמי לאדם פרטי כאשר מיופה הכוח יכול להיות בנק או ארגון. כך האדם יכול להיות בטוח שהסמכויות שהוא מעניק למיופה הכוח לא ינוצלו לרעה וזכויותיו יישמרו.

אפוטרופוס לרכוש

באילו מקרים ייפוי כוח יכול להתאים לכם

במידה ואתם נדרשים לבצע פעולות מסוימות בנוגע לנכסים רכוש או ניהול פיננסי אך נבצר ממכם היכולת לבצע אותן בעצמכם. תוכלו לבחור אדם שאתם מאמינים שימלא את תפקידו נאמנה ויעשה זאת עבורכם.

ייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר

כאשר מדובר בעסקאות בעלות השלכות כלכליות הרות גורל נדרש ייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר, זהו תנאי סף ברכישת נדלן ורישום בטאבו.
רצוי להיות מלווה לאורך כל ההליך בעורך דין מקצועי ונוטריון, כך גורם מקצועי הבקיא בלשון החוק יהיה מעורה בכל ההליך על כל צדדיו ויכיר את כל המעורבים בעסקה. היכרות שכזו תסייע לעורך הדין להבין את ההשלכות של כל פעולה על מייפה הכוח ויוכל למנוע ממנו לבצע טעויות שעלולות להיות קריטיות. הימנעו מדחיית ייפוי הכוח עד למעמד רישום הטאבו משום שאתם עלולים לעכב ולמנוע את העברת הזכויות והבעלות על הנכס לקונה הפוטנציאלי.

לסיכום

ייפוי כוח מסוג זה הינו מסמך משפטי שעשוי לקדם אתכם בהתפתחות העסקית שלכם אך עשוי להיות פתח לאי הבנות שעשויות להשפיע על חייכם לטווח הרחוק. ליווי של עורך דין מקצועי ימנע טעויות וישמור על זכויותיכם לאורך כל הדרך.

R.D.B משרד עורכי דין דומב-בקבקני, נוטריון וגישור

משרדינו מתמחה בהליכי ייפוי כוח בלתי חוזר, אצלינו תקבלו ליווי אישי ותומך לאורך כל הדרך.
אנו מספקים שירותים נוטריונים באיכות הגבוהה ביותר ושירותי כתיבת צוואות וכן ירושה וכן הגשת בקשה לצו ירושה, עם מקצועיות ללא תחרות גם אתם יכולים לבחור נכון!

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים באתר